Előző

2017 Augusztus

Következő
Ma

„State & Governance in a Historical Comparative Context”

2017. augusztus 20-27. között az NKE és a németországi Ruhr-Universität Bochum közös nyári egyetemet szervez „State & Governance in a Historical Comparative Context” címmel, jogtörténeti témakörben 10 német és 10 magyar hallgató számára.

FELHÍVÁS NYÁRI EGYETEMRE

A jogtörténet iránt érdeklődő hallgatók a szakmai órákon túl kötetlenebb formában is megismerkedhetnek a fenti témával. Változatos kulturális programokkal igyekszünk közelebb hozni a résztvevőkhöz a történelmet, úgy, mint parlamentlátogatás, oknyomozó városnézés Budapesten, kirándulás a Fraknói várba és a Kismartoni kastélyba, Ausztriába.

A nyári egyetem nyelve az angol.

Az esemény Budapesten az NKE Orczy úti kollégiumában kerül megrendezésre, a résztvevők számára az ellátást, szállást, programokat térítésmentesen biztosítják a szervezők.

A nyári egyetem kiváló lehetőséget biztosít kapcsolatok létrehozására, az angol és akár a német nyelvtudás fejlesztésére is.

Ha kedvet érzel ahhoz, hogy egy jó csapatban, költségmentesen, 5 kreditértékért, angolul, játékos formában bepillantást nyerj az összehasonlító jogtörténet mélyebb bugyraiba, akkor mindenképp jelentkezz! Feltétel: jókedv, legyél kommunikatív és rendelkezz megbízható angol nyelvtudással.

A jelentkezéseket 2017. július 21-ig várjuk a email címre. Az emailban szükséges feltüntetni az alábbiakat:

Név, kar, évfolyam, szak, szállásigény Budapesten (igen/nem), ételintolerancia.

Továbbá csatolni szükséges: motivációs levelet magyarul (max. 1 oldal terjedelemben), angol nyelvvizsga bizonyítványt, utolsó lezárt tanév tanulmányi átlagát igazoló dokumentumot.

Mivel csak 10 magyar hallgató vehet részt a nyári egyetemen, a beérkezett jelentkezéseket rangsorolni fogjuk.

Találkozzunk augusztusban!

A szervezők

Dr. Peres Zsuzsanna
egyetemi docens
NKE ÁKK
Magyar Állam- és Jogtörténeti Intézet

Dr. jur. Judit Beke-Martos L.L.M.
instructor
Ruhr-Universität Bochum