Jelenleg 3 bejegyzés található 27 September 2017 dátummal

Újra Európai Kiberbiztonsági Hónap az NKE-n

• kép

Az Európai Hálózatbiztonsági Ügynökség 2012 óta minden év októberben megrendezi az Európai Kiberbiztonsági Hónap nevű tudatosító kampányát, amelyhez 2016-ban először Magyarország is csatlakozott. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem elsősorban a Kiberbiztonsági Akadémia jóvoltából, idén már hét rendezvénnyel kapcsolódik be a programsorozatba. Az események szinte mindegyikét Facebook live-on is lehet majd követni.

Az eseménysorozat a Kutatók éjszakájával veszi kezdetét szeptember 29-én, Az okos mobil eszközök biztonsága a Pokémon Go példáján keresztül c. előadással. Az okos mobil eszközök majdnem minden ember zsebében megtalálhatóak, de többségük nem is sejti, milyen kockázatokat jelentenek ezek az eszközök. Az előadás a Pokémon Go alkalmazás segítségével mutatja be a felhasználókra leselkedő veszélyeket.

Október 2-án A globális kártékonykód kampányok margójára c. worshoppal a zsarolóvírusokra irányul a figyelem.  2017-ben a WannaCry és Petya vírusok a közfigyelem középpontjába helyezték a zsarolóvírusokat, egyúttal felhívva a figyelmet az adataink biztonságára, illetve arra a tényre, hogy bár az ellenük való védekezések ismertek az eljárásai, kényelemből, lustaságból vagy más okokból még mindig sokan nem védik kellően rendszereiket. Az eseményt Facebook Live-on is lehet majd követni.

Október 9-én a The NIS and GDPR's Impact on Eurpean Cyber Security workshoppal folytatódik a programsorozat. 2018 jelentős változásokat fog magával hozni az adatvédelem és hálózatbiztonság tekintetében az Európai Unióban. A programon azokat a jogi változásokat tekintik át a szervezők, amelyeket az európai kiberbiztonságon belül Magyarország esetében is a biztonság szintjének növekedését szolgálják. Az angol munkanyelvű worshopot a Facebook Live-on is követhetik majd az érdeklődők.

Október 16.: Smart Home és Smart City- új típusú biztonsági kihívások a 2020-as években  c. eseményen az okos eszközök elterjedése lesz a fókuszban mint az életminőség növelésének hatékony eszközei. Számos előnyük mellett azonban több biztonsági kockázatot is magukban hordoznak. Ezek a kockázatok sok esetben olyan területet érintenek, amelyekre az átlagos felhasználó biztonságérzetének küszöbét nem lépi át. A workshopon ennek az aktuális kérdéseit járják körül a szervezők. A programba Facebook Live-on is be lehet kapcsolódni.

A közhiedelemmel ellentétben, a kiberbiztonság nem csupán műszaki-informatikai kérdés, hanem ugyanúgy politikai, stratégiai, jogi, gazdasági, katonai dimenzióban komplexen értelmezendő. Ez a szemlélet különösen igaz az állami szférában. Az október 24-ei Kiber karrierek az állami szférában c. workshopon- amelyet Facebbok live-on is lehet követni- a különböző szakterületeken való elhelyezkedés lehetőségei kerülnek bemutatásra.

Október 26-án a már hagyományos A Tudomány Kapujában poszterversenynek és kiállításnak ad otthon majd az NKE. A tudomány iránt érdeklődő hallgatóknak publikációs lehetőséget biztosító programon idén egy külön szekcióban kiberbiztonsággal kapcsolatos poszterek kerülnek kiállításra.

Október 27-én A kiberbiztonság kihívásai a nemzetbiztonságban című tudományos konferencia a Nemzetbiztonsági Szakkollégium kiberbiztonsági kihívások kérdéseit vizsgáló kutatósejtje által kerül megrendezésre. A konferencia célja a kiberbiztonsági szakemberek színvonalas előadásának összefogásán túl az, hogy bemutassa a 2017 áprilisában megalakult kutatócsoport hallgatóinak kutatási eredményeit, többek között a kritikus infrastruktúrák vagy közigazgatási rendszerek ellen intézett informatikai támadások hatásainak és kezelésének, a BitCoin és a bűnözés magyarországi kapcsolatának témáiban. A konferencia Facebook Live-on is követhető.

További információk a csatolt meghívóban, illetve a Kiberbiztonsági Akadémia Facebook oldalán („NUPS Cybersec”) találhatóak.

A rendezvények elérhetőségei és részletei:

Fotó: yourstory.com

Törésvonalak az államfejlődésben: magyar-cseh-lengyel tudományos fórum

• Halász Iván

„The continiuty and Discontinuity of Statehood and Constitutional Law in Central Europe” címmel nemzetközi konferenciát szervezett az Államtudományi és Közigazgatási Kar Alkotmányjogi Intézete. A konferenciát a kar dékánja, Prof. Dr. Kis Norbert nyitotta meg, aki az 1989-es rendszerváltás jogi és politikai ellentmondásaival vezette be a tudományos disputát. A prágai Charles University dékánja, Prof. Dr. Jan Kuklík az 1918 utáni Csehszlovákia létrejöttének alkotmányjogi csomópontjairól, Dr. Marcin Wiszowaty, a Gdanski Egyetemről a 20. századi lengyel államfejlődés állomásairól beszélt. A konferencián Dr. habil. Harald Scheu és Dr. jur. René Petras a Charles University-ről a nemzeti kisebbségek problémakörét tárgyalták, különös tekintettel az Osztrák-Magyar Monarchia és az abból kiváló Csehszlovákia alkotmányjogi szabályozásának történetére. A konferencián az Alkotmányjogi Intézet oktatói is előadásokat tartottak, így Prof. Halász Iván,  Dr. Schweitzer Gábor és Dr. Gárdos-Orosz Fruzsina. A konferencia kiváló alkalmat adott a V4 országok egyetemeivel fennálló kapcsolataink és a tudományos együttműködés megerősítésére is.

Pályázati felhívás Erasmus+ tanulmányi mobilitásra és szakmai gyakorlatra

• Erasmus

Pályázati felhívás

Erasmus+ tanulmányi mobilitásra és szakmai gyakorlatra (Európán belüli és kívüli mobilitásra) 2017/2018

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rektora pályázatot hirdet hallgatói tanulmányi mobilitásra és szakmai gyakorlatra a 2017/2018-es tanév II. félévére az Egyetem hallgatói számára.

A pályázati időszak

az Államtudományi és Közigazgatási Kar és a  Közigazgatás-tudományi Doktori Iskola hallgatói számára:

2017. szeptember 26. – október 15. 23:00

A teljes pályázati kiírás megtalálható a honlapon:

Erasmus+ Információs Nap:

2017.09.29. 10:00