Kötelező szakmai gyakorlat közigazgatás-szervező alapszakon

A közigazgatási szakmai gyakorlat specifikus célja, hogy a hallgatók betekintést nyerjenek a közigazgatás világába, a mindennapi munkafolyamatokba. Közigazgatás-szervező szakon a kötelező szakmai gyakorlat időtartama 2x5 hét.

A tanulmányaikat 2017 szeptembere előtt megkezdett hallgatók számára a szakmai gyakorlat teljesítése a második és a negyedik félév után a nyári hónapokban esedékes (2018. július 2 – 2018. augusztus 24.).

A tanulmányaikat 2017 szeptemberében megkezdett hallgatóknak a harmadik és az ötödik félévük elején (2018. augusztus 27 – 2018. szeptember 28.) kell teljesíteniük a szakmai gyakorlatot.

Az Államtudományi és Közigazgatási Kar ettől az évtől kezdve a korábbinál nagyobb segítséget nyújt a gyakorlat megszervezésében és adminisztrációjában is: a hallgatókat elhelyezi azokhoz a közigazgatási szervekhez, melyekkel együttműködési megállapodást kötött. Közel 70 szakmai gyakorlóhely közül választhatnak a hallgatók.

A kötelező szakmai gyakorlat teljesítésének alapfolyamata:

1. a hallgató megjelöli preferenciáit a megadott fogadó intézmények közül;
  2. a Dékáni Hivatal Humánszolgáltatási Osztálya (HSZO) leegyezteti a fogadóintézményekkel a hallgatók fogadását és értesíti a hallgatókat a kijelölt szakmai gyakorlati helyről;
  3. a hallgató teljesíti a szakmai gyakorlatot;
  4. a hallgató elkészíti a Beszámolót és benyújtja a szükséges dokumentumokat a Humánszolgáltatási Osztálynak.

A tanulmányaikat 2017 szeptembere előtt megkezdett hallgatók számára a szakmai gyakorlat teljesítésének ütemezése:

2018. május 17-23. Jelentkezés szakmai gyakorlati helyre az adatlap kitöltésével (https://goo.gl/forms/p4tim3VBAWjGPTUa2): a választható szakmai gyakorlóhelyek listáját közzétesszük a honlapon; a hallgatók az adatlap kitöltésével jelzik, hogy melyik szakmai gyakorlóhelyeket részesítik előnyben (a korábbi befogadó nyilatkozat benyújtására nincs szükség). Az adatlap 2018. május 17-én 8.00 órakor válik aktívvá.
2018. május 24-június 4. A hallgatók beosztása a szakmai gyakorlati helyekre (a hallgatói preferenciák és a jelentkezések beérkezési sorrendjének figyelembe vételével)
2018. június 4-15. Egyeztetés a Fogadó intézményekkel és a hallgatók egyéni tájékoztatása a kijelölt szakmai gyakorlati helyükről
2018. július 2-augusztus 24. az öthetes szakmai gyakorlat letöltésének időszaka
2018. október 15.

Az Igazolás és értékelés a teljesített szakmai gyakorlatról, valamint a Beszámoló c. dokumentumok leadásának határideje.

A tanulmányaikat 2017 szeptemberében megkezdett hallgatók számára a szakmai gyakorlat teljesítésének ütemezése:

2018. május 17-23. Jelentkezés szakmai gyakorlati helyre az adatlap kitöltésével (https://goo.gl/forms/p4tim3VBAWjGPTUa2): a választható szakmai gyakorlóhelyek listáját közzétesszük a honlapon; a hallgatók az adatlap kitöltésével jelzik, hogy melyik szakmai gyakorlóhelyeket részesítik előnyben. Az adatlap 2018. május 17-én 8.00 órakor válik aktívvá.
2018. augusztus 27. – szeptember 28. Szakmai gyakorlat teljesítésének időszaka – a szakmai gyakorlat időszaka alatt az évfolyamnak nem lesznek tanórái. A regisztrációs hét és a tárgyak felvétele azonban ugyanakkor lesz, mint a többi évfolyam hallgatóinak. A szakmai gyakorlat teljesítéséhez és elfogadásához szükséges a Szakmai gyakorlat c. tantárgy felvétele a Neptun rendszerben.
2018. október 1. Szorgalmi időszak kezdete
2018. október 15.

Amennyiben a hallgató által előnyben részesített fogadóintézmények egyike sem fogadóképes, a szakmai gyakorlat helyét a hallgatóval történő külön egyeztetés keretén belül határozza meg a Humánszolgáltatási Osztály.

A szakmai gyakorlat speciális eseteiről IDE kattintva tájékozódhat.