Comparative Civil Service Network konferencia

A 2017 januárjában alakult Civil Administration Research Group-ot azzal a céllal hozták létre a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, hogy komplex jogi és HR-elemzést nyújtson a közszolgálat számára. Eddig a kutatási csoport a magyar közszolgálat jogi elemzését végezte, és ajánlásokat fogalmazott meg a jövőbeli rendeletekre vonatkozóan.

A kutatási csoport számára kiemelt fontosságú, hogy széles körű tudományos együttműködést hozzanak létre a nemzetközi és nemzeti közszolgálat szakembereinek bevonásával. E célból az Összehasonlító Közszolgálati Hálózat létrehozását javasolják. A hálózat önálló szervezetként működne az európai országok kutatóiból és tanulmányozná a közszolgálat jelenlegi helyzetét, valamint a stratégiai fejlődés jövőbeni irányait. November 21-23. között az Államtudományi és Közigazgatási Kar Comparative Civil Servicde Network címmel  konferenciát szervez, amelyen az előadók megoszthatják egymással és a résztvevőkkel a közigazgatás nemzetközi trendjeiről szóló ismereteiket, valamint megalkotják az Összehasonlító Közszolgálati Hálózatot. A rendezvényen 14 külföldi meghívott vendég vesz részt, illetve különböző magyar egyetemről is érkeznek oktatók. A magyar, svájci, francia, spanyol, cseh, szerb, portugál, török, szlovén, szlovák közigazgatásról tartanak előadást a meghívottak.

További információ: https://www.uni-nke.hu/esemenyek#2018-11-21