Német Nyelvi Kör – választások Bajorországban

A Német Nyelvi kör november 22-i alkalmának vendége Michael Pahlke volt, a bajor lakás- építés- és közlekedésügyi minisztérium munkatársa, jogász. Az előadó bemutatta Bajorország helyét a német szövetségi állam szervezetében, és szólt a bajor alkotmány legfontosabb rendelkezéseiről. Az alkalom aktualitását nemcsak az október 14-i bajor tartományi parlamenti választás, hanem a száz éve kikiáltott bajor köztársaság is indokolta. A köztársasági (Freistaat, szabad állam, azaz köztársaság) államforma a mai napig szerepel a tartomány hivatalos nevében (Freistaat Bayern). Érdeksség, hogy a november 12-én hivatalba lépett új, Markus Söder vezette bajor kormányban először van önálló digitalizációs ügyi tárca, amelyet Judith Gerlach vezet, aki legfiatalabb kormánytagként éppen novemberben ünnepelte 33. születésnapját. Valamint ez az első koalíciós kormány Bajorországban évtizedek óta, azaz a pártrendszer is átalakulóban van Bajorországban.

A Német Nyelvi Kör jövőre is folytatja előadássorozatát, 2019-ben is negyedévente várja a németül beszélő, a német állam és kultúra iránt érdeklődő hallgatókat, oktatókat.

Címkék: német nyelvi kör