Tudományos diákköri kirándulás Prágában

Az Államtudományi és Közigazgatási Kar Közszolgálati, HR és Integritás Tudományos Diákkörének hallgatói 2019. február 17-18-án szakmai kiránduláson vettek részt Prágában. A program keretében a 12 fős csoport látogatást tett a cseh Munkaügyi és Szociális Minisztériumban, ahol Dr. Petr Hůrka, a tárca jogalkotásért felelős miniszterhelyettese, egyben a prágai Károly Egyetem professzora fogadta az NKE-ről érkezett vendégeket.

A látogatás keretében a tudományos diákkör tagjai többek között megismerkedhettek a cseh munkajogi szabályozás jellegével, a munkajogi jogviták rendezésének szabályaival és gyakorlatával, a nemrégiben bevezetett rugalmas munkaidő minisztériumi gyakorlatával és fogadtatásával, továbbá lehetőség nyílt az előadások során érintett témák megvitatására is.