OTDK-s sikerek az ÁKK-n

Négy szekcióban indulva, két első, két második és három harmadik helyezést értek el, valamint tíz különdíjat kaptak az NKE Államtudományi és Közigazgatási Kar hallgatói az idei Országos Tudományos Diákköri Konferencián. A legeredményesebben szereplő hallgatókat és opponenseiket külön is köszöntötték.

„Az Önök által elért eredmények az egyetem és a kar számára is dicsőséget hoznak”- mondta köszöntőjében Kis Norbert. Az ÁKK dékánja szerint az OTDK-n való sikeres szereplésnek mára olyan nagy presztízse lett, hogy minden felsőoktatási intézmény joggal lehet büszke a megmérettetésen résztvevő hallgatóira. Elhangzott, hogy a sikeres OTDK-s szerepléshez több mindenre szükség van, így például akaraterőre, kitartásra, megfelelő mentorokra és anyagi ösztönzőkre is, de leginkább a belső késztetésre. „Elkezdett működni Önökben egyfajta kíváncsiság, amely fontos kiindulópont és előfeltétel is ahhoz, hogy valakiből kutató váljon”- fogalmazott Kis Norbert. A dékán Charles Darwint hozta fel példaként, aki már fiatalon megfigyeléseket végzett és ezek keltették fel a kíváncsiságát a természet titkaival, így az evolúcióval kapcsolatban. „Azon vagyunk, hogy Önöket a belső motivációjuk fenntartásával és ösztönzésével a kutatói pályához vezető úton megtartsuk”- tette hozzá a kari vezető. Kis Norbert köszöntőjében Peres Zsuzsanna egyetemi docens és Orbán Anna mester oktató támogató munkáját külön is megköszönte. Az OTDK-n sikeresen szerepelt hallgatók és opponenseik könyvet és emléklapot is átvehettek az eseményen.

Az ÁKK hallgatóinak teljes eredménylistája ide kattintva érhető el.

Szöveg: Szöőr Ádám

Címkék: OTDK ÁKK