Magyary Napok 2019 „Új utakon a közszolgálati személyzetpolitika – a kormánytisztviselők jogállásának új szabályai”

Magyary Napok 2019

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Közigazgatási Kara elkötelezett Magyary Zoltán hagyatékának ápolásában, ezért – a tatai Magyary Zoltán Népfőiskolai Társasággal közösen – konferenciával emlékezik a tudós születésének évfordulójára.

Az idei rendezvény többnapos, gazdag programkínálatot ölel fel, középpontban a közigazgatási személyzetpolitikával. A kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény szemléletében új szellemiséget hozott a közszolgálati személyügy több mint negyedszázados szabályozási rendszerébe, így az ezzel kapcsolatos dogmatikai és jogalkalmazói kérdések kellő kutatási alapot, illetve muníciót jelentenek szakmai diskurzusokhoz. Az új szabályozási kérdések feldolgozását a Miniszterelnöki Kormányiroda, a Miniszterelnökség, illetve a Belügyminisztérium vezető munkatársai, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatói, valamint gyakorló személyügyi szakemberek végzik.

A programsorozat eseményeiről az alábbi linken tájékozódhat, illetve itt regisztrálhat: