FELHÍVÁS

KONFERENCIÁN TÖRTÉNŐ TUDOMÁNYOS ELŐADÁS TARTÁSÁRA

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Közigazgatási Kara, valamint a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. az idén is megrendezi az évek óta kiemelkedő érdeklődésre számot tartó önkormányzati vagyongazdálkodási konferenciáját.

IX. Önkormányzati Vagyongazdálkodási Konferenciára előre láthatólag 2018. április 27-én kerül sor a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ménesi úti Kampuszán (a változtatás jogát a szervezők fenntartják).

A konferencia az idén arra hivatott, hogy bemutassa az elmúlt évek fejlesztéseinek eredményeit, különös tekintettel az állami és az önkormányzati együttműködés, vagy éppen az önkormányzati helyi adottságokra alapított innovációs tevékenység eredményeként létrejött új vagyonelemekre, azok gazdaságos hasznosítására.

A rendezvény célja, hogy bemutassa az olyan önkormányzati példákat is a helyi adottságok, lehetőségek, innovációk, ötletek kiaknázása területéről, amelyek segítenek a különböző településtípusoknak a fejlődés útján történő elindulásban vagy éppen továbbhaladásban és emellett példaértékűek más hasonló önkormányzatok számára.

Az idei évben lehetőség nyílik két, doktori képzésben résztvevő Phd-hallgató részére egy-egy előadás megtartására az alábbi két témakörben:

1. „Az önkormányzati tulajdonban lévő gazdasági társaságok jellegzetességei”, valamint

2. „Az önkormányzati vagyongazdálkodás nemzetközi modelljei”.

A beérkezett jelentkezéseket a rendezvénysorozat szakmai vezetője, dr. habil. Boros Anita fogja elbírálni.

A jelentkezés egy egy oldalas előadásvázlat megküldésével történik (az előadások 20-30 perces időtartamra tervezettek), amelyben a hallgatók vázlatszerűen bemutatják a tervezett előadás tartalmát és az egyes blokkokhoz/pontokhoz tervezett időkeretet.

A kollégák jelentkezését legkésőbb 2018. február 23-ig várjuk a Boros.Anita@uni-nke.hu címre.

A konferencia előadások alapján készült tanulmányok terveink szerint a konferenciát követően a Pro Publico Bono különszámában kerülnek közzétételre.

_______________________________________________________________________________

Tisztelt Doktorandák,
Tisztelt Doktoranduszok,
Tiszlelt Kollégáim,

felhívom figyelmüket Anabelén Casares Marcos professzor asszony előadására.
Kérek minden hallgatót, hogy a téma fontosságára való tekintettel, minél nagyobb létszámban vegyenek részt az előadáson és a konzultáción.

Köszönettel:
a KDI vezetője

Meghívó

HOW TO DEVELOP LEADERS FOR 21ST CENTURY? LEADERSHIP IN PUBLIC SERVICE - TRADITIONAL VERSUS NEW 22. NOVEMBER 2017.

_____________________________________________________________________________________

Tisztelt Hallgatóink!

Felhívom szíves figyelmüket a mellékletben foglalt konferenciára. Tájékoztatom Önöket, hogy a szervezőkkel történt egyeztetés alapján az absztrakt beadási határideje nem március 31, hanem április 10.

Kérem, hogy a jelentkezők Molnár Viktóriánál (Molnar.Viktoria@uni-nke-hu) jelezzék szándékukat, ezt követően egyeztetünk egymással.

Tisztelettel:
KDI vezetője

IDK 2017

Tisztelt Hallgatók, Tisztelt Témavezetők,

a Professzorok az Európai Magyarországért Egyesület nevében az alábbiakról tájékoztatom Önöket.
Az Egyesület 2017 április 6-án szervezi meg hagyományos PhD konferenciáját. A felhívást és a jelentkezési lapot mellékeltem.

Tisztelettel:
a KDI vezetője

Felhívás XIV.
Jelentkezési lap

Közpénzügyi Akadémia

Meghívó a Közpénzügyi Akadémia előadására

Előadó: Prof. Dr. Kroó Norbert akadémikus, kutatóprofesszor (MTA), a GTTSZ elnökhelyettese
Időpont: 2017. február 21. 13.25 óra
Helyszín: NKE ÁKK Ménesi út 5. Oktatási épület 304. terem

Meghívó műhelyvitára

Meghívó műhelyvitára Domokos László

Domokos Lászlo Doktori PHD értekezés

Meghívó műhelyvitára Miletics Pál

Meghívó műhelyvitára Sutka Barbara Éva

Doktori felvételi tájékoztató 2017/2018

Doktori Felvételi Tájékoztató a 2017-2018-as tanévre

Information about the application for admission 2016 2017

A PHD felvételi pályázatok benyújtási határideje 2016. április 15. A hiánypótlásra 2016. május 10-ig van lehetőség.

RDI-Rendészettudományi Doktori Iskolába történő átjelentkezés

Átvételi ekvivalenciák 2016. január 20.

A KÖZIGAZGATÁS-TUDOMÁNYI DOKTORI ISKOLA TANÁCSA

PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA